EN
25.07.2024

Odkryj niezwykły świat, gdzie historie inspirują, a osobowości fascynują.

Pełne energii i pasji, gotowe na nowe wyzwania – tak można opisać pierwszą 12-tkę uczestniczek tegorocznej edycji projektu „Kwiat Dojrzałości” w kategorii wiekowej 45-55 lat. To kobiety, które łączą życie zawodowe z realizacją swoich pasji. Są wśród nich przedsiębiorczynie, artystki, społeczniczki i wiele innych. Każda z nich ma swoją wyjątkową historię do opowiedzenia.

MONIKA WILK

52 LAT, ŁÓDŹ, WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
Finalistka z literą A

Iwona Oleksiewicz

Jestem kobietą, mamą niezwykłego dziecka i niezwykłego życia. Codziennie wspieram mamy wychowujące dzieci z niepełnosprawnością, bo jestem jedną z nich. Jako ambasadorka i współzałożycielka Stowarzyszenia T point, pomagam kobietom doświadczającym trudności życiowych. Aktywnie działam również w fundacjach Huśtawka i Centerko, uczestnicząc w różnorodnych akcjach społecznych.

Moją pasją jest pomaganie kobietom odzyskać pewność siebie. Dlatego stworzyłam autorski program warsztatów z wizażu i stylizacji dla kobiet niedowidzących i niewidomych. Od dwóch lat prowadzę te warsztaty w Fundacji Firre i Fundacji Szansa, gdzie zostałam nominowana do nagrody IDOL 2024 za działalność na rzecz osób niewidomych.

Podczas warsztatów pomagam kobietom odkryć własne piękno i uśmiechnąć się do swojego odbicia w lustrze. Ich radość jest dla mnie największą nagrodą.

KATARZYNA KOCHALSKA

50 LAT, OPOLE, WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
Finalistka z literą B

Monika Jezierska

Moją największą życiową pasją jest taniec, bez którego nie wyobrażam sobie życia. Towarzyszy mi od dziecka i chociaż z zawodu jestem polonistką, to jednak moją ścieżkę zawodową zdefiniował właśnie taniec. Po 19 latach życia w Niemczech wróciłam po studiach do Polski i otworzyłam pierwszy w Opolu Fitness klub dla dzieci. Przez lata prowadziłam w nim zajęcia baletu, fitnessu czy zumby dla dzieci jak również zajęcia dla mam po porodzie.

Dzisiaj pracuję głównie z osobami starszymi jako instruktor do spraw kulturalno- oświatowych przy Centrum „Senior w Opolu”. Moim zadaniem jest aktywizacja osób starszych i niepełnosprawnych. Prowadzę takie zajęcia jak Zumba, Aqua Zumba, Nordic Walking, Zdrowy kręgosłup czy taniec brzucha. Staram się zarazić moich uczestników tańcem i aktywnością fizyczną niezależnie od wieku, umiejętności, czy nawet stopnia niepełnosprawności.

Poza tym pracuję również jako wolontariuszka podczas różnych wydarzeń i akcji społecznych oraz jestem asystentką osoby niepełnosprawnej. Organizuję charytatywne maratony zumby na rzecz osób potrzebujących oraz bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Opola.

Prywatnie jestem natomiast mamą trójki dorastających synów – to oni są moją największą miłością i inspiracją.

SYLWIA RAGAN

53 LATA, GDAŃSK, WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
Finalistka z literą C

Beata Michalska

Jestem twórcą i współorganizatorem dorocznego zlotu fanów Wiedźmina, gdańskiego UP-HAGEN FEST. We współpracy z Fundacją Między Niebem a Ziemią realizuję piękne i poruszające projekty dla mam nieuleczalnie chorych dzieci.

Od lat tworzę artystyczne i społeczne projekty fotograficzne, w tym najnowszy, dedykowany kobietom nieakceptującym swojego ciała - Piękna & Bestia Projekt Akceptacja. Moja praca w zawodzie fotografa, trenera i Mistrza Ceremonii jest jednocześnie moją ogromną pasją, pozwalającą odkrywać codziennie piękno ludzi i ich historie.

Jestem spełniona i szczęśliwa, a przede wszystkim kochana. To również dzięki wsparciu najbliższych mogę być dla innych, jednocześnie realizując swoje marzenia.

BEATA SALATA

54 LATA, OLSZTYN, WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Finalistka z literą D

Jestem artystką, pasjonatką mody i designu, magistrem sztuki po łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Założycielką Kreatywnej Przestrzeni Artystycznej L&XV, miejsca, które powstało, aby inspirować i kreować twórcze aktywności artystyczne, przestrzeni mającej na celu integrację międzypokoleniową poprzez kreatywne formy wspólnych działań.

Jako mistrz w zawodzie wizażystka /stylistka, od wielu lat zajmuję się zawodowo wykonywaniem makijaży i kreowaniem wizerunku. Swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem dzielę się z młodzieżą, pracując jako nauczyciel i wykładowca akademicki oraz z seniorkami, współpracując z Olsztyńską Radą Seniorów i Uniwersytetem Trzeciego Wieku, podczas cyklicznych warsztatów i pokazów mody.

Moją misją jest łączenie kobiet różnych pokoleń podczas wspólnych działań artystycznych i modowych. Dewiza, którą kieruję się w życiu to „być pogodną, uważną i otwartą na ludzi oraz na wszystko, co nas otacza. Wychodzić poza utarte kanony i smakować wszystkiego co nas doskonali i rozwija”. Dzielenie się moimi artystycznymi zasobami traktuję jako misję, bo sztuka i pasja pozwala uwierzyć, że inspirujące piękno można odnaleźć w każdym wieku.

IZABELA MACIUSZEK

50 LAT, WARSZAWA, WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
Finalistka z literą E

Jestem aktorką telewizyjną, infulencerką, vlogerką. Na swoich social mediach pokazuję mój life style. Jestem autorką programu „Bez Pauzy”, #popięćdziesiątce, są to live’y, na które zapraszam kobiety dojrzałe. Prowadzę luksusowe warsztaty dla kobiet “Rozwiń skrzydła- bądź autentyczna”.

Jestem pełna pozytywnej energii, lubię doświadczać, dotykać nowości, co przyczyniło się do tego, że przez dwa lata byłam Nomadą. Podczas podróży, realizuję swój autorski program „Cała prawda o hotelach”, który jest bardzo popularny na You Tube. Często wspieram oraz uczestniczę w projektach z udziałem dzieci. Od 18 lat jestem przyjacielem Legnickiego Stowarzyszenia “Otwórz Serce”.

Pasjonuje mnie wcielanie się w różne kreacje aktorskie. Jestem bardzo aktywna w internecie, a moje konta społecznościowe śledzą tysiące obserwujących. Bliski memu sercu jest cytat Coco Chanel “Kobieta bez zapachu, to kobieta bez przyszłości”.

MAŁGORZATA JAROCKA

51 LAT, STALOWA WOLA, WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
Finalistka z literą F

Jestem pedagogiem szkolnym, terapeutą integracji sensorycznej, instruktorem pierwszej pomocy i mamą dwójki wspaniałych, dorosłych dzieci. Od lat współpracuję z Fundacją "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" jako wolontariusz oraz lider wolontariuszy Pokojowego Patrolu. Prowadzę szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz włączam się w organizację Finałów WOŚP i Festiwali Pol'and'Rock.

Jestem inicjatorką i realizatorką siedmiu edycji stalowowolskiego biegu "Policz się z Cukrzycą". Działam charytatywnie organizując różne eventy, pikniki i zawody. W 2020 roku otrzymałam wyróżnienie "Wolontariusz Roku Stalowej Woli."

Od 4 lat spełniam się jako aktorka teatralna i serialowa. Prowadzę teatr nauczycielski "Belfer", w którym tworzymy spektakle dla dzieci ze szkoły i z miasta. Uwielbiam podróże, góry, morsowanie, sport i nowe wyzwania. Startowałam w wielu zawodach biegowych oraz triathlonowych. Jako dojrzała kobieta przebiegłam dwa maratony i Ultramaraton (52 km).

Lubię pomagać innym i czerpię z tego ogromną radość. W życiu kieruję się zasadą "Nie szukaj powodu, szukaj sposobu".

ELŻBIETA GOZDECKA

51 LAT, WARSZAWA, WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
Finalistka z literą G

Szukając swojego życiowego powołania, zdobyłam wykształcenie w obszarze medycznym, prawniczym i psychobiologii. Jestem współtwórczynią kliniki medycyny estetycznej „Rosamed Clinic”, gdzie łączę troskę o zewnętrzne piękno z rozwojem wewnętrznym.

Po latach pracy w największej w Polsce korporacji medycznej, gdzie odniosłam zawodowy sukces, doświadczyłam ciężkiej choroby. To przełomowe wydarzenie sprawiło, że zrozumiałam, iż prawdziwe spełnienie odnajduję, pomagając innym. W naszej klinice oferujemy nie tylko zabiegi medycyny estetycznej, ale także bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego, pracy z traumą i odzyskiwania wiary w siebie. Dzięki własnym doświadczeniom wiem, że choroba może być początkiem transformacji. Jako absolwentka psychobiologii pomagam ludziom odkrywać głębokie przyczyny problemów i odnajdywać w sobie siłę do zmian.

Moim celem jest wspieranie innych w budowaniu poczucia własnej wartości i miłości do siebie. Wierzę, że każdy z nas ma potencjał, by pokonać trudności i osiągnąć szczęście. Mimo bolesnego dzieciństwa, straciwszy rodziców i rodzeństwo, uważam, że życie wynagrodziło mi to w pełni. Dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi nauczyłam się pokory, przyjaźni z własnym ego i miłości do siebie. Dziś spłacam ten dług, pomagając innym odnaleźć siebie.

GRAŻYNA WĘGIEŁEK

50 LAT, WARSZAWA, WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
Finalistka z literą H

Wrażliwość to cecha, która towarzyszy mi od zawsze i kształtuje moje życie. Od dziecka byłam szczególnie wrażliwa na potrzeby innych, co przyczyniło się do wyboru zawodu pedagoga. Jako założycielka i opiekunka Małego Wolontariatu oraz wolontariatu szkolnego, wpajam młodym ludziom wartości takie jak empatia i bezinteresowna pomoc. Dzięki zaangażowaniu moich podopiecznych, zdobyliśmy wiele nagród, w tym tytuł Laureatów Dzielnicowych i Stołecznych XX edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych".

Moja wrażliwość społeczna sprawia, że wspieram lokalne inicjatywy i fundacje. Pasjonuję się sztuką, dlatego rozwijam się w aktorstwie, fotomodelingu i tańcu. Interesuję się modą, co zaowocowało ukończeniem kursu dla stylistów i projektantów. Chcę tworzyć wizerunek kobiety dojrzałej, świadomej swoich atutów.

Ponadto, angażuję się w działania na rzecz osób zmagających się z depresją. Wierzę, że każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na świat i dlatego dzielę się swoją pasją i doświadczeniem z innymi.

BEATA JANKOWSKA

53 LATA, POZNAŃ/GDAŃSK
Finalistka z literą I

Jestem spełnioną kobietą, która zaraża optymizmem do życia i zachwyca się każdym dniem. Moją pasją jest motywowanie dojrzałych kobiet do wyjścia ze schematów myślowych i pokochania siebie. Mam duszę mentorki i społecznika, dlatego prowadzę edukacyjne warsztaty na temat profilaktyki zdrowotnej osób 50 plus, spotkania dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym oraz zajęcia aktywizujące seniorów.

Jako terapeutka ajurwedy i jogi oraz praktyk zdrowego stylu życia od 20 lat, wykorzystuję holistyczne podejście ajurwedy, do odczarowania stygmatyzujących przekonań na temat dojrzałości i starości, kojarzących się z chorobami i brakiem entuzjazmu.

Jestem wielką miłośniczką sportu, muzyki, natury z której czerpię siłę oraz podróży, szczególnie do Indii, gdzie zgłębiam możliwości ludzkiego ciała i umysłu.

ANNA AWŁASEWICZ-MADEJSKA

54 LATA, DĄBROWA GÓRNICZA, WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
Finalistka z literą J

Jestem plastyczką i arteterapeutką od osiemnastu lat związaną zawodowo z Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”, gdzie prowadzę terapię poprzez malarstwo i rysunek z osobami z deficytami intelektualnymi i w spektrum autyzmu. Z sukcesami promuję sztukę art-brut organizując konkursy i wystawy dla twórców nieprofesjonalnych.

Długie lata działałam jako kurator społeczny, a obecnie ławnik sądowy. Poprzez projekty aktywizuję osoby dorosłe wykluczone społecznie oraz dzieci z rodzin zagrożonych marginalizacją. Niezależnie od trudności jakie napotykam, kreuje swoje życie w dobrej relacji z samą sobą i innymi, stawiam na pozytywne myślenie.

Kocham naturę, podróże, długie marsze, literaturę i światowe kino. Propaguje ruch, który stymuluje mózg i ciało. Moim celem w dążeniu do spełniania swoich marzeń jest stworzenie przestrzeni po za miastem, by w przyszłości, szczególnie na emeryturze prowadzić dalej działania artystyczno- terapeutyczne. Dziś śmiało mogę powiedzieć o sobie: mam artystyczną duszę, serce społecznika, a moją pasją jest sztuka i pomaganie.

ALINA KAŹMIERCZAK

48 LAT, WRONKI, WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE
Finalistka z literą K

Nazywają mnie Uskrzydlaczką, ponieważ moją misją jest wspieranie kobiet w odkrywaniu własnego potencjału. Wierzę, że każda kobieta ma w sobie siłę i odwagę, by osiągnąć swoje cele. Od lat prowadzę szkolenia, coaching i warsztaty, podczas których pomagam kobietom budować pewność siebie, rozwijać umiejętności i osiągać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Moje działania obejmują różnorodne formaty: od krótkich filmików motywacyjnych na YouTube (3 minuty uskrzydlania) po długoterminowe programy rozwojowe. Prowadzę również szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów, łącząc swoją pasję do edukacji z najnowszymi trendami w rozwoju osobistym.

Jako ekspertka w dziedzinie siły i odporności psychicznej, wykorzystuję metody takie jak Points of You® i MTQ 48/PLUS®, które pomagają moim klientom lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje.

Moje 25-letnie doświadczenie w edukacji formalnej i nieformalnej pozwala mi łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. Dzięki temu mogę skutecznie wspierać kobiety w osiąganiu ich celów.

PRODUKCJA

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania i realizację sesji.

• Organizator projektu: Arche Hotel Krakowska
• Dyrekcja obiektu: Małgorzata Gipsiak
• Manager wykonawczy projektu: Anna Kurządkowska-Kosińska
• Koordynator projektu: Julia Bąk
• Współpraca: Tomasz Wójcik, Michał Roch
• Miejsce sesji: Arche Hotel Krakowska

• Autor sesji: Paweł Wądołowski
• Wsparcie: Karolina Rafałowska
• Backstage: Marcin Kossakowska
• Kamera: Arche TV

• Stylizacje uczestniczek: Julia Tomaszewska
• Biżuteria: Colibra

• MUA: Centrum Tworzenia Wizerunku Wariacje Piękna by Sylwia Piwowarczyk.
• Makijażystki współpracujące: Ewa Rybka, Monika Andryskowska, Małgorzata Gutowska, Marta Kantor.
• Fryzury: Studio Fryzur i Kosmetyki „Amelia”.